CD Projekt: W 2022 r. na platformie Netflix będzie miał swoją premierę serial Cyberpunk: Edgerunners
Jeszcze w tym roku na platformie streamingowej Netflix zadebiutuje serial anime Cyberpunk: Edgerunners, współtworzony przez studio CD Projekt RED. Prezes Adam Kiciński podczas czatu inwestorskiego w StockWatch.pl dodał, że więcej informacji na temat projektu pojawi się wkrótce.
2022-04-15, 22:23

– Będzie to 10-odcinkowy serial anime wyprodukowany wspólnie ze Studio Trigger – renomowanym studiem animacji z Japonii. W ramach projektu jesteśmy odpowiedzialni m.in. za fabułę, jesteśmy też czynnie zaangażowani w produkcję. Najważniejszą przesłanką wejścia w ten projekt jest zwiększenie zasięgu marki i rozwój na nowych obszarach – powiedział podczas czatu inwestorskiego w StockWatch.pl Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych grupy CD Projekt.

Prezes spółki, Adam Kiciński dodał, że więcej informacji na ten temat projektu pojawi się wkrótce.

– Równolegle prowadzimy prace koncepcyjne nad przyszłymi projektami, które nie zostały jeszcze ogłoszone – dodał Kiciński.

W grudniu 2019 r. na platformie Netflix zadebiutował serial Wiedźmin. Premiera odbiła się szerokim echem i pozytywnie przełożyła się na sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zdaniem prezesa, premiera serialu anime niekoniecznie będzie miała taki sam efekt dla Cyberpunka.

– To produkcja zupełnie innego typu – stwierdził Adam Kiciński.

W 2022 r. CD Projekt zamierza kontynuować prace nad rozszerzeniem do Cyberpunka, które ma trafić na rynek w 2023 r. Oprócz tego studio pracuje nad nową grą z serii wiedźmińskiej.

– Wsparcie dla Cyberpunka będzie kontynuowane. Nasz wewnętrzny zespół deweloperski wykona resztę prac związanych z przygotowaniem wersji next-gen Wiedźmina 3. The Molasses Flood będzie kontynuować pracę nad własnym, nie ogłoszonym jeszcze projektem. Wydamy też rozszerzenie do GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej oparte na mechanice GWINTA, które nazywamy roboczo Golden Nekker. Będziemy też wspierać zarówno GWINTa jak i Wiedźmina: Pogromcę Potworów – powiedział podczas czatu inwestorskiego w StockWatch.pl Adam Kiciński, prezes zarządu grupy CD Projekt.

CD Projekt to największa polska spółka w branży gier wideo. W całym 2021 r. grupa wypracowała 888 mln zł przychodów ze sprzedaży i 209 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W czwartek kurs akcji CD Projektu spadł o 1,7 proc. Na zamknięciu sesji za jeden walor płacono 167 zł.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Konopko
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.