Starward Industries: Mamy na stole kilka propozycji w kwestii wydawcy dla Niezwyciężonego
Starward Industries szuka wydawcy, który bezpośrednio zainwestuje w produkcję Niezwyciężonego. Jak poinformowali przedstawiciele studia, na stole jest już kilka propozycji.
2022-04-12, 13:27

Niezwyciężony to premierowa produkcja krakowskiego studia, będąca adaptacją powieści Stanisława Lema. Prace nad grą trwają od 2019 r. a w lutym br. weszły w fazę beta.

„Produkcja wersji Beta jest podzielona na kilka etapów. Nie chcemy jeszcze podawać szczegółów, ponieważ potencjalni gracze mogą na podstawie tej informacji próbować prognozować datę premiery gry. Naszym celem jest stopniowe budowanie zainteresowania graczy wokół gry, a samo ujawnienie daty premiery będzie jednym z elementów komunikacji z graczami w ramach prowadzonej kampanii marketingowej” – powiedzieli przedstawiciele Starward Industries podczas czatu inwestorskiego w StockWatch.pl.

„Kampania marketingowa wchodzi w bardziej intensywny etap, ostatnie wydarzenia to m.in. publikacja pierwszych materiałów wideo tj. Teaser Trailera i pierwszej części Kronik z Niezwyciężonego oraz udziału w Golden Joystick Awards. Główne wydarzenia marketingowe wciąż jeszcze przed nami. Konkretnych dat nie możemy podać przez wzgląd na efekt zaskoczenia jaki chcemy osiągnąć” – dodali.

Spółka aktualnie szuka wydawcy, który bezpośrednio zainwestuje w produkcję Niezwyciężonego. Według deklaracji, Starward ma już na stole kilka propozycji.

„Aktualnie prowadzimy rozmowy zmierzające do podpisania umowy wydawniczej. Nie jesteśmy w stanie określić, kiedy te rozmowy zostaną zakończone, natomiast poinformujemy akcjonariuszy, inwestorów i graczy po wyborze wydawcy i podpisaniu umowy wydawniczej” – powiedzieli przedstawiciele spółki.

Plan zakłada wydanie gry w 2022 r. Jednak spółka zastrzega, że potencjalny wydawca może chcieć wprowadzić zmiany do produkcji oraz wybrać najbardziej optymalne okno wydawnicze.

Według przedstawicieli studia, gra ma bardzo duży potencjał do konwersji na urządzenia VR. Twórcy jeszcze w 2019 r. przeprowadzili pierwsze testy i jak przyznali, zakończyły się one „bardzo obiecującymi rezultatami”.

„Myślę, że pojawienie się produktu VR-owego jest bardzo prawdopodobne, ale raczej nie w momencie globalnej premiery gry na PC i konsole. Nie mamy decyzji czy taka wersja byłaby wykonana wewnętrznie czy przez zewnętrzną firmę” – powiedzieli przedstawiciele Starward Industries.

Studio już od pewnego czasu pracuje nad wyborem najbardziej atrakcyjnego pomysłu na następną grę.

„Temat kolejnego tytułu jest już „na tapecie” od jakiegoś czasu. Prowadzimy pracę prowadzące do wyboru najbardziej atrakcyjnego pomysłu i rozwinięcie prototypu. Na razie nie mamy planów na ujawnienie szczegółów tych prac, ale być może zrobimy to jeszcze przed premierą Niezwyciężonego. Przy formułowaniu wizji kolejnej gry staramy się jak najbardziej wykorzystać wiedzę zdobytą przy produkcji gry oraz wytworzone narzędzia (które zmigrujemy na UE5)” – dodali przedstawiciele Starward Industries.

Starward Industries to krakowski producent gier komputerowych i konsolowych z segmentu Premium Indie. Studio w sierpniu 2020 r. zadebiutowało na rynku NewConnect. Spółka pod wodzą Marka Markuszewskiego, wcześniej starszego producenta w CD Projekt Red, pracuje nad debiutancką produkcją opartą na powieści Stanisława Lema pt. Niezwyciężony. Akcjonariuszami Starward Industries, oprócz kluczowych pracowników, są polscy inwestorzy indywidualni z sektora gamingu oraz dwie międzynarodowe instytucje, w tym Acion Partners należący do amerykańskiego funduszu KKR.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Konopko
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.